Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Jesteśmy częścią Vaillant Group

Profil Vaillant Group

Dostarczamy naszym Klientom oszczędne, bezpieczne i wygodne w obsłudze rozwiązania w zakresie ogrzewania, klimatyzacji i ciepłej wody użytkowej.


Vaillant Group jest firmą rodzinną o międzynarodowym zasięgu i ponad 140-letniej tradycji. Kluczowym obszarem działania jest branża grzewcza, a firma jest drugim co do wielkości, europejskim producentem w tej branży. Ponadto, aktywność Vaillant Group obejmuje technologię wentylacji klimatyzacji. Firma projektuje i produkuje swoje urządzenia oraz dostarcza usługi we własnych zakładach w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Słowacji, Turcji i Chinach. Vaillant Group jest obecny w ponad 20 krajach, w których posiada swoje narodowe oddziały, ponadto eksportuje swoje wyroby do ponad 60 krajów.


Ważną dziedziną, na której koncentruje się Vaillant Group, są produkty i systemy wykorzystujące energię odnawialną. Potrzeby na tego typu rozwiązania rosną w całej Europie. Zastosowanie mają tu przede wszystkim pompy ciepła, które pobierają energię cieplną z ziemi lub powietrza, a także systemy solarne. Kolejnym istotnym filarem są systemy hybrydowe. Łączą one wykorzystanie energii odnawialnych oraz różnorodne urządzenia grzewcze, tworząc wyjątkowo efektywny i inteligentny system.


Dla Vaillant Group, jako jednego z wiodących światowych producentów, dostarczającego przyjazne dla środowiska technologie grzewcze i klimatyzacyjne, świadomość oddziaływania na środowisko jest integralnym elementem działania. Zarówno klimat w naszym domu, jak i klimat na Ziemi są przecież nierozłączne. Nowoczesne technologie grzewcze już dziś mogą mieć duży udział w realizacji celów związanych z ochroną naszego środowiska. Tylko w Niemczech, zastąpienie starszych systemów grzewczych technologiami wysokiej efektywności pozwoliłoby na oszczędności gazu przekraczające 30%, oraz związane z tym - zredukowanie emisji CO2 o ponad 30%.


Więcej informacji o Vaillant Group