Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Kotły gazowe

Czy ogrzewanie gazowe się opłaca?

Z roku na rok krajowa sieć gazownicza ulega rozbudowie i dociera do coraz szerszego grona odbiorców. Dzięki temu, a także z powodu rosnącej świadomości ekologicznej, wzrasta wśród inwestorów zainteresowanie ogrzewaniem gazowym. Jak jednak przedstawiają się koszty takiego rozwiązania?

Co wybrać: kocioł jedno- czy dwufunkcyjny?

Wybór między urządzeniem jedno- i dwufunkcyjnym to jedna z najczęściej pojawiających się rozterek związanych z doborem kotła. Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, które z tych rozwiązań jest lepsze. Można jednak przeanalizować, w jakim przypadku dana konstrukcja będzie lepiej odpowiadać potrzebom konkretnego użytkownika i danej instalacji.

Ogrzewanie c.w.u. gazem – koszty, korzyści i polecane urządzenia

Ogrzewanie wody gazem ziemnym to jeden z najbardziej popularnych sposobów na zapewnienie ciepłej wody użytkowej. Dotyczy to zarówno budownictwa indywidualnego jak i wielorodzinnego. Nic w tym dziwnego, w końcu ta metoda ma wiele korzyści. Jakie są koszty ogrzewania wody gazem? Sprawdzamy.

Jaki zasobnik c.w.u. wybrać do kotła kondensacyjnego?

Kocioł kondensacyjny stanowi czyste i bezobsługowe źródło ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w Twoim domu. Warto pamiętać, że tylko prawidłowo dobrany system będzie mógł w pełni zaspokoić potrzeby najwyższego komfortu przy jak najniższych kosztach eksploatacji. Nie mniej ważny od samego kotła jest odpowiedni dobór systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej.