Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Kotły gazowe

Czy ogrzewanie gazowe się opłaca?

Z roku na rok krajowa sieć gazownicza ulega rozbudowie i dociera do coraz szerszego grona odbiorców. Dzięki temu, a także z powodu rosnącej świadomości ekologicznej, wzrasta wśród inwestorów zainteresowanie ogrzewaniem gazowym. Jak jednak przedstawiają się koszty takiego rozwiązania?

Co wybrać: kocioł jedno- czy dwufunkcyjny?

Wybór między urządzeniem jedno- i dwufunkcyjnym to jedna z najczęściej pojawiających się rozterek związanych z doborem kotła. Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, które z tych rozwiązań jest lepsze. Można jednak przeanalizować, w jakim przypadku dana konstrukcja będzie lepiej odpowiadać potrzebom konkretnego użytkownika i danej instalacji.

Ogrzewanie c.w.u. gazem – koszty, korzyści i polecane urządzenia

Ogrzewanie wody gazem ziemnym to jeden z najbardziej popularnych sposobów na zapewnienie ciepłej wody użytkowej. Dotyczy to zarówno budownictwa indywidualnego jak i wielorodzinnego. Nic w tym dziwnego, w końcu ta metoda ma wiele korzyści. Jakie są koszty ogrzewania wody gazem? Sprawdzamy.

Jaki zasobnik c.w.u. wybrać do kotła kondensacyjnego?

Kocioł kondensacyjny stanowi czyste i bezobsługowe źródło ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w Twoim domu. Warto pamiętać, że tylko prawidłowo dobrany system będzie mógł w pełni zaspokoić potrzeby najwyższego komfortu przy jak najniższych kosztach eksploatacji. Nie mniej ważny od samego kotła jest odpowiedni dobór systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Jak oszczędnie używać ogrzewania gazowego?

Zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego wiąże się z wysokim komfortem i efektywnością wytwarzania energii. Wobec rosnących cen gazu warto się jednak zastanowić, w jaki sposób zadbać o to, aby nasz kocioł pracował z jak najwyższą sprawnością.

Serwis gazowego kotła kondensacyjnego – co warto o nim wiedzieć?

Prawidłowo działający i sprawny system grzewczy gwarantuje zachowanie pełnego komfortu cieplnego w okresie zimowym. Do poprawnej pracy urządzeń grzewczych, podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń mechanicznych, wymagane są okresowe kontrole stanu technicznego. Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jaki sposób zadbać o prawidłowy serwis kotłów gazowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła gazowego?

Odpowiedni wybór źródła ciepła to nie wszystko, nad czym musi się zastanowić inwestor poszukujący odpowiedniego rozwiązania. Zastosowanie kotła gazowego to niewątpliwie dobre rozwiązanie. W tym miejscu nasuwa się jednak kolejne pytanie: jaki kocioł gazowy wybrać? W tym artykule zostanie poruszonych kilka ważniejszych kwestii, na które powinien zwrócić uwagę każdy potencjalny nabywca kotła gazowego.