Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Klimatyzatory

Nowoczesny klimatyzator – poznaj jego funkcjonalności

Klimatyzatory zwykle kojarzą nam się z jedną funkcją – wytwarzaniem chłodniejszego powietrza, tak aby temperatura w nagrzanym pomieszczeniu stała się bardziej komfortowa. Nowoczesne klimatyzatory mają jednak więcej możliwości i oprócz chłodzenia mogą także oferować ogrzewanie pomieszczeń oraz oczyszczanie powietrza. Jaki klimatyzator do domu wybrać? Czy montaż klimatyzatora wymaga zgłoszenia? Gdzie zamontować jednostkę zewnętrzną klimatyzatora? Na te pytania odpowiemy w tym artykule!

Czy ogrzewanie klimatyzatorem się opłaca? Sprawdzamy!

Najbardziej popularnym sposobem na ogrzewanie jest stosowanie instalacji grzewczej, takiej jak podłogówka bądź bardziej tradycyjne grzejniki. Stąd pojawia się pytanie, czy ogrzewanie klimatyzatorem w polskich warunkach pogodowych jest możliwe? A jeśli tak, to czy opłaca się bardziej niż korzystanie wyłącznie ze standardowych instalacji grzewczych? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł.

Klimatyzator w bloku – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Komfort cieplny w mieszkaniu to nie tylko ogrzewanie grzejnikowe lub podłogowe. Oczywiście ciepło zimą i w miesiącach przejściowych jest niezwykle ważne, nie należy jednak zapominać o tym, że w mieszkaniach spędzamy niekiedy równie wiele czasu latem. Przy obecnych zmianach klimatycznych temperatury w pomieszczeniach w najcieplejszych miesiącach potrafią być nieznośne. Dlatego też warto rozważyć montaż klimatyzacji w mieszkaniu, która zapewni odpowiednią temperaturę także latem. Na co należy zwrócić uwagę, planując instalację klimatyzacji w bloku? Dowiesz się z naszego artykułu.

Jak działa klimatyzacja?

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto zdawał sobie sprawę, jak bardzo potrzebna będzie klimatyzacja w Polsce. Pogoda w naszym kraju określana była wówczas jako umiarkowana chłodna, a obecnie zaliczana jest ona do umiarkowanie ciepłej. Zmiany środowiskowe sprawiły, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, zapewniających przyjemne chłodzenie w upalne dni. W niniejszym artykule omówimy budowę i zasady działania klimatyzacji w technologii split inwerter. Wyjaśnimy, czym jest najczęściej stosowany czynnik chłodniczy R32, a także, jak wygląda jego obieg.