Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Regulatory

Regulatory pogodowe i pokojowe – czym się różnią?

Dawniej regulacja systemu grzewczego była prymitywna – temperaturę ustawiało się na kotle i pracował on stale z tą nastawą, w pomieszczeniach ewentualnie skręcało się prostym termostatem temperaturę na grzejnikach, żeby uzyskać optymalny komfort cieplny. Wymagało to częstego biegania do kotłowni oraz kręcenia termostatem przy kaloryferach i nigdy nie dawało stabilnej temperatury. Dziś przychodzi nam z pomocą automatyka. Mamy do dyspozycji sterowniki pokojowe, pogodowe, a nawet aplikacje pozwalające kontrolować temperaturę zdalnie. W tym tekście piszemy o regulatorach.

Regulator do kotła gazowego – jaki będzie najlepszy?

Współcześnie większość instalacji grzewczych jest wyposażonych w elementy regulacji temperatury pomieszczeń. Wyższy komfort, rozszerzona kontrola, możliwość budowy bardziej zaawansowanych układów – to wszystko przemawia na korzyść stosowania regulatorów wraz z kotłami gazowymi. Warto więc poznać aktualne możliwości techniczne i na tej podstawie dobrać najbardziej optymalne urządzenie regulacyjne.

Jak najlepiej ustawić ogrzewanie gazowe?

Sercem każdej prawidłowo działającej instalacji grzewczej jest regulator, którego jednym z wielu z zadań jest dbanie o prawidłowy komfort cieplny domowników. W poniższym artykule przeczytasz, jak najlepiej ustawić ogrzewanie gazowe, które urządzenie wybrać, a także, jakie funkcje okażą się przydatne.