Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Regulatory

Regulatory pogodowe i pokojowe – czym się różnią?

Dawniej regulacja systemu grzewczego była prymitywna – temperaturę ustawiało się na kotle i pracował on stale z tą nastawą, w pomieszczeniach ewentualnie skręcało się prostym termostatem temperaturę na grzejnikach, żeby uzyskać optymalny komfort cieplny. Wymagało to częstego biegania do kotłowni oraz kręcenia termostatem przy kaloryferach i nigdy nie dawało stabilnej temperatury. Dziś przychodzi nam z pomocą automatyka. Mamy do dyspozycji sterowniki pokojowe, pogodowe, a nawet aplikacje pozwalające kontrolować temperaturę zdalnie. W tym tekście piszemy o regulatorach.

Regulator do kotła gazowego – jaki będzie najlepszy?

Współcześnie większość instalacji grzewczych jest wyposażonych w elementy regulacji temperatury pomieszczeń. Wyższy komfort, rozszerzona kontrola, możliwość budowy bardziej zaawansowanych układów – to wszystko przemawia na korzyść stosowania regulatorów wraz z kotłami gazowymi. Warto więc poznać aktualne możliwości techniczne i na tej podstawie dobrać najbardziej optymalne urządzenie regulacyjne.

Jak najlepiej ustawić ogrzewanie gazowe?

Sercem każdej prawidłowo działającej instalacji grzewczej jest regulator, którego jednym z wielu z zadań jest dbanie o prawidłowy komfort cieplny domowników. W poniższym artykule przeczytasz, jak najlepiej ustawić ogrzewanie gazowe, które urządzenie wybrać, a także, jakie funkcje okażą się przydatne.

Jak uniknąć przegrzewania budynku? Poznaj najlepsze rozwiązania, dzięki którym zadbasz o komfort cieplny

Odpowiednie ogrzewanie budynku w sezonie jesienno-zimowym to kluczowy element zapewnienia komfortu mieszkańcom. Niedogrzanie budynku to istotny problem. Jednak równie problematyczne może być przegrzewanie domu, które generuje nie tylko dyskomfort termiczny, lecz także dodatkowe koszty. Sprawdź, jakie są przyczyny przegrzewania budynków zimą oraz zobacz, jak im zapobiegać.