Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Komfort ciepłej wody

Niespotykany komfort z kotłem dwufunkcyjnym

System grzewczy ISODYN 2, patent firmy Saunier Duval, to unikatowa technologia przygotowania ciepłej wody, która sprawia, że wiszący kocioł dwufunkcyjny zapewnia najwyższy komfort ciepłej wody i z powodzeniem zastępuje kocioł jednofunkcyjny z osobnym, dużym zasobnikiem.


ISODYN 2 oparty jest na technologii mikroakumulacji, ale wykorzystuje system dwóch osobnych zasobników 21 l, umieszczonych wewnątrz kotła. System ten został zastosowany w kotłach z serii ISOTWIN i ISOTWIN CONDENS, oraz - w uproszczonej wersji (jeden zasobnik) w kotle ISOFAST CONDENS.


Ciepła woda przygotowywana jest przepływowo oraz – w razie potrzeby - pobierana ze zakumulowanego zapasu. Dzięki temu stosunkowo niewielkie urządzenie zapewnia komfort korzystania z ciepłej wody na poziomie kotła jednofunkcyjnego z dużym zasobnikiem. Kocioł z ISODYN 2 może jednak przygotowywać ciepłą wodę nawet po wykorzystaniu zgromadzonego zapasu. Dodatkowe jego zalety to oszczędniejsze zużycie gazu, mniejsze gabaryty, ograniczenie osadzania kamienia w zasobnikach i zapobieganie rozwojowi bakterii legionelli.

Absolutny komfort korzystania z ciepłej wody

  • Ciepłą wodę otrzymuje się natychmiast i w dużej ilości: wydatek trwały przy Δt 30°C wynosi 18,6 l/min (modele ISOTWIN 25 kW i kocioł ISOTWIN CONDENS F 24/30 E), 21 l/min (modele ISOTWIN 30 kW) lub nawet 23 l/min (kocioł ISOTWIN CONDENS 30/35 E) według normy EN 625.
  • Możliwość pobrania do jednorazowo 180, 210 lub nawet 230 l c.w.u. i ponowne nagrzanie wody w obu zasobnikach w ciągu około 5 minut.
  • W przeciwieństwie do kotła jednofunkcyjnego, w przypadku kotłów z systemem ISODYN 2, ciepłą wodę można pobierać także natychmiast po opróżnieniu zasobników – będzie ona wówczas podgrzewana przepływowo, w ilości 12 l/min (model 25 kW), 14 l/min (modele 30 kW) lun 16,5 l/min (model 35 kW) przy Δt 30°C.
  • Pobór wody o stałej i stabilnej temperaturze.
  • Wydajność porównywalna z jednofunkcyjnym kotłem wiszącym współpracującym z osobnym zasobnikiem o pojemności 150 litrów, a zarazem – bardzo małe wymiary: 89 cm wysokości i 60 cm szerokości!


W uproszczonej wersji, z jednym zasobnikiem 21 l, system ISODYN 2 został zastosowany w kotle ISOFAST CONDENS 24/30 kW: wydatek trwały c.w.u. przy Δt 30°C wynosi 17,5 l/min co daje możliwość pobrania jednorazowo do 175 l c.w.u w ciągu 10 minut, a ponowne nagrzanie wody w zasobniku trwa niecałe 3 minuty. Również w tym kotle po opróżnieniu zasobnika, ciepłą wodę można pobierać przepływowo w ilości 14 l/min przy Δt 30°C.


Wydajność kotłów z systemem ISODYN 2 pozwala na jednoczesne zaspokojenie potrzeb dwóch łazienek przy zapewnieniu pełnego komfortu.


Przekonaj się, jak działa nasza technologia w serii kotłów ISOTWIN. Dostatek ciepłej wody i wyjątkowy komfort grzewczy!