Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Inne

Czym podgrzewać wodę w domu?

Wraz z rozwojem budownictwa energooszczędnego stale maleje różnica pomiędzy kosztami ogrzewania budynku a kosztami podgrzewania wody użytkowej. O ile przez wzgląd na coraz mniejsze straty ciepła budynków pierwsze z wyżej wymienionych kosztów maleją, to koszty ciepłej wody w domu pozostają na stałym poziomie. Między innymi z tego powodu warto bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie na gruncie ogrzewania wody oferuje współczesna technika grzewcza.

Czym podgrzewać wodę latem?

Ciepła woda użytkowa (c.w.u.) jest produktem powstającym w efekcie podgrzania zimnej wody wodociągowej za pomocą urządzenia grzewczego. Instalacja systemu podgrzewania c.w.u. jest uzależniona od konstrukcji i sposobu użytkowania budynku i powinna być tak rozwiązana, by zapewniała maksimum komfortu przy jak najniższym zużyciu energii w każdych warunkach. Czy można mieć ciepłą wodę w kranie taniej i szybciej? Przedstawiamy rozwiązania warte szczególnego polecenia.

Tanie ogrzewanie domu – czy istnieje?

Tanie ogrzewanie w małym i dużym domu jednorodzinnym jest możliwe i zależy nie tylko od wielkości i stanu technicznego budynku. Nowoczesne systemy ogrzewania pomagają użytkownikom uzyskać odpowiednio wysoki poziom komfortu oraz niezależności energetycznej. Im system jest nowszy, tym jest bardziej energooszczędny i ekologiczny.