Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Inne

Czym podgrzewać wodę w domu?

Wraz z rozwojem budownictwa energooszczędnego stale maleje różnica pomiędzy kosztami ogrzewania budynku a kosztami podgrzewania wody użytkowej. O ile przez wzgląd na coraz mniejsze straty ciepła budynków pierwsze z wyżej wymienionych kosztów maleją, to koszty ciepłej wody w domu pozostają na stałym poziomie. Między innymi z tego powodu warto bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie na gruncie ogrzewania wody oferuje współczesna technika grzewcza.

Czym podgrzewać wodę latem?

Ciepła woda użytkowa (c.w.u.) jest produktem powstającym w efekcie podgrzania zimnej wody wodociągowej za pomocą urządzenia grzewczego. Instalacja systemu podgrzewania c.w.u. jest uzależniona od konstrukcji i sposobu użytkowania budynku i powinna być tak rozwiązana, by zapewniała maksimum komfortu przy jak najniższym zużyciu energii w każdych warunkach. Czy można mieć ciepłą wodę w kranie taniej i szybciej? Przedstawiamy rozwiązania warte szczególnego polecenia.

Tanie ogrzewanie domu – czy istnieje?

Tanie ogrzewanie w małym i dużym domu jednorodzinnym jest możliwe i zależy nie tylko od wielkości i stanu technicznego budynku. Nowoczesne systemy ogrzewania pomagają użytkownikom uzyskać odpowiednio wysoki poziom komfortu oraz niezależności energetycznej. Im system jest nowszy, tym jest bardziej energooszczędny i ekologiczny.

Ile kosztuje podgrzewanie wody użytkowej?

Ciepła woda użytkowa (c.w.u.) powstaje w wyniku podgrzania zimnej wody wodociągowej do temperatury około 45–50°C i służy do celów sanitarnych – mycia, kąpieli czy zmywania. Jej przygotowanie wymaga użycia różnych urządzeń oraz nośników energii, np. pompy ciepła, kotła gazowego czy elektrycznego podgrzewacza wody. Czy wiesz, które z tych rozwiązań będzie najtańsze, a które najbardziej komfortowe? Sprawdź, ile to kosztuje i upewnij się, czy dzięki wyborowi odpowiedniego urządzenia można znacznie zaoszczędzić.

Audyt energetyczny budynku – co to jest i co można się dzięki niemu dowiedzieć?

Świadomość energetyczna społeczeństwa stale rośnie. Dzięki niej coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że za wysokość rachunków za energię odpowiada przede wszystkim budynek, a ściślej rzecz ujmując – zespół wszystkich jego cech i parametrów. Kluczową czynnością służącą do wymiernej oceny stanu budynku jest wykonanie audytu energetycznego.

Jak działa ogrzewanie podłogowe z kotłem kondensacyjnym?

Zastosowanie ogrzewania podłogowego niesie za sobą szereg korzyści związanych z komfortem i wysoką estetyką pomieszczeń. Nie mniej ważny jest jednak fakt, że dzięki wykorzystaniu tzw. „podłogówki” nasz kocioł kondensacyjny może pracować przez cały rok z najwyższą sprawnością. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić ogrzewanie podłogowe z kotłem kondensacyjnym, przeczytaj artykuł!

Co to jest zasobnik c.w.u. i jak działa?

Kiedy wybieramy urządzenie grzewcze największą wagę przykładamy do tego, czy będzie w stanie efektywnie ogrzać nasz budynek. Niemniej ważną funkcją jest również przygotowanie ciepłej wody użytkowej, z której korzystamy cały rok. Razem z ekspertami Saunier Duval wyjaśniamy, dlaczego tak ważny jest prawidłowy dobór zasobnika na c.w.u.

Jak zdalnie zarządzać ogrzewaniem w domu?

Żyjemy w czasach, kiedy nasze życie prywatne i zawodowe nie ogranicza się do jednego miejsca. Czasem pracujemy w innej miejscowości, niż mieszkamy, czasem jesteśmy w terenie czy w ciągłych delegacjach. Częste wyjazdy na szczęście nie oznaczają już utraty kontroli nad domem: internet daje możliwość zdalnego nadzorowania tego, co się dzieje w naszych czterech kątach, 24 godziny na dobę. Takiej kontroli podlega już także ogrzewanie.