Znajdź
Znajdź instalatora

Poznaj program „Czyste Powietrze” i otrzymaj dofinansowanie nawet do 90%!

Ministerstwo Środowiska uruchomiło rządowy program „Czyste Powietrze”. Jego głównym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, powstających głównie przez ogrzewanie domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w starych domowych piecach. By realizować ten cel, program oferuje dofinansowanie do wymiany przestarzałych źródeł ciepła oraz innych prac termomodernizacyjnych w budynku. Skorzystaj z programu Czyste Powietrze kupując produkty Saunier Duval!

Nasze kotły kondensacyjne spełniają wymagania programu Czyste Powietrze


Wesprzyj z nami program „Czyste Powietrze”

Ochrona środowiska naturalnego jest najważniejszym założeniem programu, a bezpośrednio z tym założeniem wiąże się wymiana źródeł ciepła i termomodernizacja, które są podstawą odpowiedzialnego i mądrego ogrzewania. Finalnym efektem ma być ograniczenie lub całkowite zlikwidowanie szkodliwych pyłów trafiających do atmosfery.

Program „Czyste Powietrze” pozwoli Ci na:

  • ekologiczne i zgodne z normami ogrzewanie,
  • trwałą ochronę środowisko,
  • optymalizację procesu zarządzania energią cieplną w gospodarstwie domowym,
  • zwiększenie oszczędności np. na kosztach eksploatacji.


Kup urządzenie grzewcze Saunier Duval i otrzymaj zwrot części poniesionych kosztów. Możesz dostać dofinansowanie między innymi na kotły kondensacyjne i pompy ciepła.


Jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego lub wydzielonego w takim domu lokalu mieszkalnego? A może posiadasz zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego? Skorzystaj z przywilejów i dotacji. Dofinansowanie wynosi od 7 000 do nawet 53 000 złotych!

Wysokość dofinansowania uzależniona jest od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. W programie można uzyskać dofinansowanie nawet do 90% kosztów kwalifiowanych inwestycji.

Aktualną tabelę pokazującą wysokości dofinansowania uzależnioną od miesięcznego dochodu znajdziesz na stronie www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze.


Pamiętaj, że każde zakupione u nas urządzenie może zamontować Ci jeden z rekomendowanych przez nas instalatorów. Znajdź instalatora najbliżej Twojego domu w naszej wyszukiwarce >


W razie jakichkolwiek pytań możesz wypełnić formularz kontaktowy i skorzystać z pomocy naszych doradców.


Program Czyste Powietrze finansowany jest przez:

  • Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska,
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie programu: www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze